Amigurumi Örgü Bebek Nasıl Yapılır?

 

Çocuklarımızın ilk oyuncakları manevi açıdan da çok önemlidir. Bebekler, bazı oyuncaklara daha ilk günden bağlanırken o olmadan uyuyamaz ya da huysuzluk çıkarırlar. Genel olarak bu oyuncaklar bebek ya da hayvan figürleridir. Sizler de kendi çocuğunuza ya da ailenizde yeni doğan bir bebeğe muhteşem bir el yapımı oyuncak hediye etmeyi düşünürseniz amigurumi örgü bebek tercih edebilirsiniz.

Kız çocukları için oyuncak denildiği ilk anda herkesin aklına bebekler gelir. Gerçekçi bir görüntüye sahip olan oyuncak bebekler kız çocukları tarafından çok beğenilir. Elbisesi, saçları ve vücudu kızların her zaman dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Amigurumi tekniği ile sizler de muhteşem bir örgü bebek ortaya çıkarabilirsiniz.

Amigurumi Örgü Bebek İçin Gerekli Malzemeler Neler?

Örgü bebek yapmaya karar veren kişilerin ilk olarak gerekli malzemeleri satın alması gerekecektir. Yapım işleminde 2 numaralı tığa sahip olan kişilerin farklı bir tığ modeline ihtiyacı olmayacaktır. Bu tarz oyuncaklar genel olarak 2 numaraları tığ ile örülmektedir.

Gerekli olan iplikler incelendiğinde ten rengi bir iplik ihtiyacı ortaya çıkar. Bunun yanı sıra ayakkabıları ve elbisesi için de bir renk belirlenmesi gerekecektir. Elbise üzerinden beyaz ayrıntılar olduğundan kesinlikle beyaz iplik olmalıdır. Elbisenin renginde tamamen özgür bir seçim yapabilirsiniz. Küçük düğmeler de almayı tercih ederseniz amigurumi örgü bebek tasarımında elbise ve ayakkabı daha hareketli bir hale getirilebilir. Son olarak bebek için bir çift göz de almalısınız.

Amigurumi Örgü Bebek Yapım Aşamaları Neler?

Bebeğim yapımına ilk olarak ayaklarından başlamalısınız. Direkt olarak ayakkabı örülmesi çok doğru bir tercih olmaz. İlk olarak ayak kısmının örülmesi ve sonrasında ayrı olarak örülen ayakkabının dikilmesi gerekmektedir. Ayak ve bacak kısımları örüldükten sonra gövde kısmı örülür. Geniş bir etek kısmı yapılacaksa bu kısmın da sonradan eklenmesi gerekecektir.

Gerçekleştirilen amigurumi örgü bebek yapım işleminde boyun ve yüz yapıldıktan sonra saçlar da tamamlanarak bebek toplanmaya hazır hale gelecektir. Yapılan tüm parçalar birbirine eklendiğinde çocukların severek oynayacakları ve yanlarından hiçbir zaman ayırmayacakları bir ürün ortaya çıkmış olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • No products in the cart.