Amigurumi Tavşan Nasıl Yapılır?

Çocukların gelişiminin doğru bir şekilde ilerlemesinde oyuncakların rolü oldukça büyüktür. Bebeklik dönemlerinden itibaren doğru oyuncaklar ile tanıştırılan çocukların ruhsal ve zihinsel gelişimleri üst seviyede olmaktadır. Hem kız hem de erkek çocuklarının küçük yaşlarda çok sevdikleri oyuncakları olur. Genelde bu oyuncaklar bazı canlıların yumuşak bir formda oluşturulmuş halleridir.

Bebeklerin en iyi arkadaşlarından bir tanesi olacak bu oyuncakları elleri ile yapmayı düşünen kişiler amigurumi tekniğini kullanabilmektedir. Kalın iplerle sıkı bir örgü tekniğinin birleştiği oyuncak yapma yöntemi amigurumi olarak isimlendirilmektedir. Bu yöntem ile birlikte farklı canlıların sembolize edildiği harika oyuncaklar yapılır. Amigurumi tavşan en popüler oyuncaklardan bir tanesidir. Özellikle uyku arkadaşı olarak bu tavşanlar seçilebilmektedir.

Amigurumi Tavşan İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Örgü örerek muhteşem bir tavşan ortaya çıkarmak isteyen kişilerin ilk olarak nasıl bir ürün ortaya çıkarmak istediğine karar vermesi gerekmektedir. Amigurumi tavşan yapılırken ilk olarak tavşanların cinsiyetine karar verilmelidir. Bebeklerde cinsiyet bilgisi bulunmaz ancak tavşanların üzerinde kullanılacak olan elbiseler sebebiyle bunun belirlenmesi gerekir.

Dişi tavşanlar için etekli elbiseler, erkek tavşanlar için tulumlar kullanılabilmektedir. Tavşanın kendi rengine de karar verecek olan kişilerin genelde yumuşak renkler tercih etmesi gerekmektedir. Turuncu, pembe, açık mavi ya da sarı gibi renkler tavşanlar için uygundur. Bunun yanı sıra elbisede herhangi bir sınırlama olmamaktadır. Bu renklere göre ipliklerini satın alan ve yanında 2 numara tığ bulunduran kişilerin farklı bir malzemeye ihtiyacı olmayacaktır.

Amigurumi Tavşan Yapım Aşamaları Nelerdir?

Ellerine tığını ve ipliklerini alan kişiler ilk olarak tavşanların ayaklarından başlamalıdır. Ayaklarından bacaklarına geçiş yapan kişiler gövdeyi ve baş kısmını tamamlayarak ana iskeleti bitirmiş olur. Tavşanları sembolize eden ayrıntılar daha sonrasında amigurumi tavşan modeline eklenmektedir.

Ana iskeleti tamamlayan kişiler, 2 adet dev kulak, 1 adet top kuyruk ve elbiseyi hazır etmektedir. Sonrasında hazırlanan bu ürünler tavşanın iskeletinin üzerinde dikilir ve tavşanların iç kısmı doldurulur. Tüm bunların ardından tavşanlar oynamak için hazır hale gelecektir. Gönül rahatlığıyla bebeklere teslim edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • No products in the cart.