Amigurumi Çok Kolay Bebek Yapımı Tarifi

Bebekler için satın alınacak oyuncakların birçok farklı özelliğine dikkat edilmesi gerekir. Hangi malzemelerden yapıldığı ya da bebeklere herhangi bir şekilde zarar verip veremeyeceğinin kontrol edilmesi önemlidir. Oyuncak bebekler özellikle kız çocukları için muhteşem oyuncaklar olarak gösterilebilir. Bez bebek tabiri çok uzun süredir oyuncak sektörünün içerisinde yer almaktadır.

Bez bebekler hazır olarak alınabilse de insanlar kendi elleriyle tam olarak istedikleri gibi bir bebek yapmak isterler. Bu durumda amigurumi tekniği kullanılabilmektedir. Kalın iplerle, sıkı bir örgü çalışmasının bir araya geldiği oyuncak yapım tekniğine verilen isimdir. Bu teknikle muhteşem bebekler yapılabilir. Ancak amigurumi çok kolay bebek yapımı tarifi öğrenilmeden önce gerekli malzemelerin analiz edilmesi gerekecektir.

Amigurumi Çok Kolay Bebek Yapımında Hangi Malzemeler Gerekir?

Amigurumi tekniğinin uygulanma aşamasında tığ ve elyaf malzeme her üründe gerekmektedir. Tığlar örgü işleminin yapıldığı araçlar olurken elyaf da ortaya çıkarılan bebeklerin içinin doldurulmasında kullanılmaktadır.

İnsanlar amigurumi çok kolay bebek yapımı tarifi öncesinde ipliklerini de satın almalıdır. Bebeklerin yüzü, bacakları ve elleri için ten rengi ipliklere gerek duyulur. Sonrasına üzerinde yer alan elbise ve ayakkabı için de bir renk belirlenmesi önemlidir. Genelde tek renk iplik satın alınacağından ayakkabılar ile elbiseler aynı renk olur. Ancak bunu hobi haline getiren ve sürekli olarak bu ürünleri ortaya çıkaran kişiler farklı renkleri de kullanabilmektedir.

Amigurumi Çok Kolay Bebek Yapımı Tarifi Nasıldır?

Muhteşem bir bebek yapmak için ilk olarak ayaklarından başlanılması gerekecektir. Ayakları ten renginde örüldükten sonra bacaklarına ve oradan da gövdesine geçilir. Boyun kısmı kısa bir şekilde geçilerek bebeğin ana iskeleti tamamlanır.

Sonrasında amigurumi çok kolay bebek yapımı tarifi için ekstra kısımlara geçilir. Ayakkabılar, elbisenin etekleri, kafa kısmı ve varsa eldivenler bu aşamada yapılmaktadır. Burada tamamen örgüyü yapan kişilerin yaratıcılığı devreye girmektedir. İsterlerse çok sayıda farklı model incelenerek bunların en beğenilen yönleri alınabilmektedir. İsteyen kişiler atkı, bere gibi aksesuarlar da etkileyerek daha profesyonel bir oyuncak ortaya çıkarmayı başarabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • No products in the cart.