Amigurumi Maymun Yapımı

El yapımı oyuncaklar hem oyuncağı yapan kişiler hem de oyuncağı oynayan bebekler için değerli olmaktadır. Büyük bir emekle oluşturulan el yapımı oyuncaklar çocuklara hediye edildiğinde yüzlerindeki mutluluk her zaman görülmeye değerdir. Çok sevdikleri bir bebek için el yapımı oyuncak yapmayı düşünen kişilerin amigurumi tekniğini uygulaması en doğru kararlardan bir tanesi olarak gösterilebilmektedir.

Kalın iplikler ve 2 numara tığ kullanılarak uygulanan amigurumi tekniği ile çok sevimli oyuncaklar üretilebilmektedir. Bebekler, tavşanlar, ayıcıklar ve daha birçok canlı bu şekilde hazırlanarak bebeklere sunabilir. Bebekle için son derece sempatik bir canlı olan maymunlar da amigurumi tekniği ile yapılan oyuncaklar arasında oldukça popülerdir. Birçok çocuk amigurumi maymun sahibi olmaktan büyük bir mutluluk duyacaktır.

Amigurumi Maymun Yapımı İçin Hangi Malzemeler Gerekmektedir?

Bebekler için muhteşem bir maymun ortaya çıkarmayı düşünen kişiler, maymun yapmaya karar verirlerse ilk etapta rengini seçmelidirler. Genelde amigurumi maymun modelleri kahverengi iplikle yapılmaktadır. Gövde kısmında krem rengi iplik de kullanılarak güzel bir maymun elde edilebilir.

Maymunların yapılabilmesi için 2 numaralı tığın yanı sıra kahverengi ve krem rengi ipliğe ihtiyaç duyulur. İsteyen kişiler tamamen farklı bir renkte de yapabilecektir. Bir canlı yapıldığı için gözlerin hazır olarak alınması gerekmektedir. Son olarak içinin en iyi biçimde doldurulması için elyaf kullanımına ihtiyaç olmaktadır.

Amigurumi Maymun Yapımının Aşamaları

Amigurumi tekniği ile maymun yağmaya karar veren kişiler ilk olarak ayaklarından örmeye başlayacaktır. Maymunların ayakları bacak kalınlıklarına göre oldukça fazla olabilir. Bu sebeple ayakların ayır olarak örülmesi gerekir. İki ayak da ayrı olarak örüldükten sonra bilekten itibaren bacağın yapımına başlanır.

İnsanlar amigurumi maymun yaparken gövde kısmına geldiklerinde farklı renkler kullanacaklarsa bunları üst üste eklemelidir. Ayrı bir şekilde karın kısmı yapıldıktan sonra yapılan ana iskeletin üstüne dikilir. Maymunun yuvarlak bir şekle sahip burnu ve kulakları da ayrı bir şekilde yapılmalıdır. Sonrasında tüm bunlar ana iskelet üzerine dikilerek doldurma aşamasına geçilir. Yumuşak bir yapıda olan elyaf ile doldurulan maymunlar kapatılır ve hediye edilmeye hazır hale gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • No products in the cart.